Všetky články

Ako vybrať správnu klimatizáciu pre vašu domácnosť: Praktický sprievodca

3. septembra 2023

Leto sa blíži a s ním aj horúce dni, čo nás núti premýšľať o tom, ako udržať naše domy príjemne chladné. Klimatizácia je neoddeliteľnou súčasťou modernej domácnosti, ale výber správnej klimatizácie môže byť skutočnou výzvou. V tomto článku sa pozrieme na kľúčové faktory, ktoré treba zvážiť pri výbere klimatizačného systému pre vašu domácnosť.

1. Typ klimatizácie

Existujú rôzne typy klimatizačných systémov, a preto je dôležité poznať ich rozdiely:

  • Nastenné klimatizácie: Nástenná klimatizácia sa montuje na stenu. Vnútorná jednotka je obvykle umiestnená tesne pod stropom miestnosti. Vďaka jednoduchosti montáže, ktorá sa väčšinou zaobíde bez veľkých stavebných zásahov je tento typ klimatizácie najrozšírenejší.
  • Kazetové klimatizácie : Kazetové klimatizácie sa montujú na strop, alebo do medzistropu. Ich výhodou je, že celé telo jednotky je väčšinou ukryté v medzistrope. Predstavuju nákladnejšiu alternatívu oproti klasickým nástenným jednotkám ale toto riešenie je najelegantnejšie.
  • Podstropno-parapetné klimatizácie: Tieto jednotky sa využívajú všade tam kde na stene alebo v medzistrope nieje dostatok miesta pre jednotku. Je možné ich inštalovať buď pod strop alebo pod vnútornú parapetu. Vďaka svojmu dizajnu vie účinne distribuovať vzduch po celej miestnosti.

2. Single-split alebo multisplit

Chcete chladiť/kúriť len jednu miestnosť alebo viacero miestnosti?

Single-split: je typ delenej klimatizácie kde je jedna vonkajšia a jedna vnútorná jednotka. Jeho výhodou je nižšia obstarávacia cena. Nevýhodou je, že na jednu vonkajšiu jednotku je možné pripojiť len jednu vnútornú jednotku, to znamená, že viete chladiť/vykurovať zväčša len jednu miestnosť.

Multi-split: je typ delenej klimatizácie kde je jedna vonkajšia jednotka a k nej je možné pripojiť viacero vnútorných jednotiek. Veľkou výhodou tohto systému je že mate nainštalovanú len jednu vonkajšiu jednotku a od nej sa ťahajú samostatné rozvody ku každej vnútornej jednotke.

3. Veľkosť a výkon

Veľkosť klimatizácie je kľúčovým faktorom. Príliš malá jednotka nebude schopná dostatočne chladiť váš priestor, zatiaľ čo príliš veľká jednotka bude plytvať energiou. Na našej stránke viete použiť kalkulačku ktorá vám na základe chladenej/vykurovacej plochy vypočíta ideálnu veľkosť klimatizácie aj s cenou za montáž a materiál.

4. Energetická účinnosť

Zamerajte sa na energetickú triedu klimatizačnej jednotky. Klimatizácie s vyššou energetickou účinnosťou môžu síce stáť viac na začiatku, ale dlhodobo vám ušetria na energiách. Pozrite sa na energetickú značku, ktorá by mala byť uvedená pri každom produkte.

5. Funkcie a ovládanie

Moderné klimatizačné systémy majú množstvo funkcií, ako je časovač, diaľkové ovládanie a inteligentné termostaty. Zvážte, aké funkcie sú pre vás dôležité a či vám klimatizácia umožňuje pohodlné ovládanie.

6. Údržba a servis

Nepodceňujte dôležitosť údržby a servisu. Pravidelná údržba zabezpečí dlhšiu životnosť a optimálnu funkciu vášho systému. Pred kúpou zistite, aká je politika záruky a servisu pre konkrétny model.

Výber správnej klimatizácie nie je ľahký úkol, ale so správnymi informáciami a konzultáciou s odborníkom môžete zabezpečiť, že váš dom bude počas horúcich letných dní príjemne chladný. Investícia do kvalitnej klimatizácie môže prispieť k vašej pohode a pohode vašej rodiny.

Kontakt

Pošlite nám všetky potrebné informácie a my vám navrhneme riešenie na mieru s cenovou ponukou.
Vitajte v kontaktnom formulári našej spoločnosti, špecializujúcej sa na profesionálne riešenia v oblasti klimatizácie. Sme tu, aby sme vám poskytli personalizované poradenstvo a odpovedali na vaše otázky týkajúce sa klimatizačných systémov, tepelných čerpadiel, rekuperácie a ďalších produktov, ktoré zabezpečujú optimálne klimatické podmienky vo vašom prostredí.

Vyplňte tento formulár a my vám čo najskôr poskytneme odborné informácie a individuálne riešenia na mieru s cenovou ponukou. Uveďte svoje špecifické požiadavky, aby sme vám mohli odporučiť najefektívnejšie klimatizačné riešenia pre váš domov, kanceláriu alebo komerčný priestor.
+421 940 222 423
riteair@riteair.sk
Šebastovská 1986/2, 08006 Ľubotice
f
Riteair klimatizácie
RITEAIR s.r.o.
IČO: 55019129
DIČ: 2121847013
IČ DPH: SK2121847013
Spoločnosť RITEAIR s.r.o. je nositeľom certifikátu o odbornej spôsobilosti na nakladanie s fluórovanými skleníkovými plynmi podľa zákona č. 286/2009 Z.z. § 6(3) pre kategóriu I.
envelopephone-handsetmap-markercrossmenuarrow-left
×