Rekuperácia a vzduchotechnika

V dnešnej dobe je kvalita vzduchu vo vašom dome kľúčovým faktorom pre vaše zdravie a pohodu. Stále viac domácností sa preto rozhoduje pre rekuperáciu vzduchu. Na tejto podstránke sa budeme venovať tejto dôležitej téme a preberieme výhody, fungovanie a iné dôležité informácie o rekuperácii vzduchu v domácnosti. 
Pre vetranie a prísun čerstvého vzduchu do celého domu alebo viacerých miestností je vhodnejšie použiť centrálnu rekuperáciu vzduchu, ktorá zároveň zamedzí vzniku vlhkosti a následne aj neduhov s tým spojených. Vďaka kvalitnému zatepleniu objektov došlo k minimalizácii prirodzeného vetrania, ktoré bolo spôsobené netesnosťami. Dochádza tak ku zvyšovaniu koncentrácií CO2 a potrebe zabezpečenie pravidelného prísunu čerstvého vzduchu. Rekuperácia vám ponúka jedno z najlepších riešení.
Mám záujem o rekuperáciu
rekuperacia

Filtrácia vzduchu pomocou rekuperácie

Rekuperácia odstráňuje nečistoty zo vzduchu v miestnosti s cieľom zlepšiť kvalitu vzduchu. Rekuperácie sú prospešné pre alergikov a ľudí ktorých trápi astma. taktiež eliminuje tabakový dym. Komerčne klasifikované rekuperácie vzduchu sa vyrábajú buď ako malé samostatné jednotky alebo väčšie jednotky (AHU), ktoré je možné použiť na úpravu vzduchu v lekárskom a komerčnom priemysle.

Zvlhčovanie

V prípade sucha jednotka produkuje paru. Izbové rastliny milujúce vlhkosť sa môžu stať živšími a drevené podlahy alebo nábytok vydržia dlhšie. Vlhkosť tiež zabráni praskaniu tapiet a hromadeniu statickej elektriny. Vlhký vzduch sa môže tiež cítiť teplejší ako suchý vzduch, čo by mohlo pomôcť ušetriť peniaze za účty. Použitie zvlhčovača na pridanie vlhkosti do vzduchu môže pomôcť znížiť výskyt suchej a popraskanej pokožky.

Chladenie

Rekuperačná jednotka môže chladiť, ale aj kúriť po inštalácii chladiaceho telesa (výparníku) a pripojení k vonkajšej (kondenzačnej) jednotke.

Kúrenie

Vďaka tepelnému čerpadlu pripojenému k rekuperačnej jednotke môžeme ekologicky vykurovať a zároveň tým šetriť náklady a životné prostredie.

Výhody Rekuperácie Vzduchu v Domácnosti:

Rekuperácia vzduchu prináša mnoho výhod pre domácnosti. Jednou z najdôležitejších je zlepšenie kvality vzduchu vo vnútri vášho domu. Vďaka nej sa odstraňujú nečistoty, prach, alergény a vlhkosť, čím sa zvyšuje pohodlie a zdravie obyvateľov domu. Taktiež umožňuje ušetriť na energiách, pretože recykluje teplo alebo chlad z odchádzajúceho vzduchu.

Ako Funguje Rekuperácia Vzduchu:

Rekuperácia vzduchu je založená na jednoduchom princípe výmeny tepla. Vo vašej domácnosti existujú dva vzduchové prúdy - ten, ktorý odchádza von a ten, ktorý vstupuje do domu. Tieto prúdy prechádzajú cez rekuperačnú jednotku, kde dochádza k výmene tepla. Teplo sa odovzdáva z teplého vzduchu do chladného a naopak. Týmto spôsobom sa zabezpečuje, že vzduch, ktorý do domu prúdi, je vždy pohodlný a čistý.

Typy Rekuperačných Systémov:

Existuje niekoľko typov rekuperačných systémov, ktoré môžete použiť v domácnostiach. Každý z nich má svoje vlastné výhody a vhodné použitie. Medzi najbežnejšie patrí tepelná rekuperácia, pri ktorej sa teplo prenáša z teplého vzduchu na chladný a vzduch je filtrovaný. Existujú aj ďalšie typy, ako napríklad rotujúce rekuperačné jednotky, ktoré ponúkajú rôzne možnosti výmeny tepla a vzduchové filtre.

Inštalácia Rekuperačného Systému:

Inštalácia rekuperačného systému môže byť veľmi prospešným investičným krokom. Je dôležité zvoliť vhodný systém a správne umiestnenie pre maximálny efekt. Inštalácia by mala byť vykonaná profesionálmi, ktorí majú skúsenosti s touto technológiou. Práca by mala byť dokončená tak, aby bol systém čo najefektívnejší a spoľahlivý.

Údržba a Servis Rekuperačných Systémov:

Ako pri každom technickom systéme, aj rekuperačné systémy vyžadujú pravidelnú údržbu a servis. To zahŕňa výmenu filtrov, čistenie výmenníkov tepla a kontrolu celkového fungovania systému. Dôkladná údržba zabezpečí dlhšiu životnosť vášho systému a udrží ho v optimálnom stave.

Kontakt

Pošlite nám všetky potrebné informácie a my vám navrhneme riešenie na mieru s cenovou ponukou.
Vitajte v kontaktnom formulári našej spoločnosti, špecializujúcej sa na profesionálne riešenia v oblasti klimatizácie. Sme tu, aby sme vám poskytli personalizované poradenstvo a odpovedali na vaše otázky týkajúce sa klimatizačných systémov, tepelných čerpadiel, rekuperácie a ďalších produktov, ktoré zabezpečujú optimálne klimatické podmienky vo vašom prostredí.

Vyplňte tento formulár a my vám čo najskôr poskytneme odborné informácie a individuálne riešenia na mieru s cenovou ponukou. Uveďte svoje špecifické požiadavky, aby sme vám mohli odporučiť najefektívnejšie klimatizačné riešenia pre váš domov, kanceláriu alebo komerčný priestor.
+421 940 222 423
riteair@riteair.sk
Šebastovská 1986/2, 08006 Ľubotice
f
Riteair klimatizácie
RITEAIR s.r.o.
IČO: 55019129
DIČ: 2121847013
IČ DPH: SK2121847013
Spoločnosť RITEAIR s.r.o. je nositeľom certifikátu o odbornej spôsobilosti na nakladanie s fluórovanými skleníkovými plynmi podľa zákona č. 286/2009 Z.z. § 6(3) pre kategóriu I.
envelopephone-handsetmap-markercrossmenu
×